Oțelul a câștigat și al doilea amical din Spania, 1-0 cu Cuevas CF

Data : 9 februarie 2019

Următorul meci este programat marți, 12 februarie, în compania formației Lorca Deportiva CF.

SC Oțelul Galați a reușit să câștige și cel de-al doilea amical al iernii din tot atâtea meciuri disputate până acum în cantonamentul din Spania, după ce a învins, scor 1-0 (1-0), formația Cuevas CF ce evoluează în Primera Andaluzia Almeria, una din numeroasele ligi regionale spaniole.

Potrivit ascotelul.ro, singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 35, după o recuperare a lui Cosmin Neagu în terenul advers, o pătrundere a mijlocașului stânga și o pasă în fața porții de unde Andrei Antohi a înscris simplu cu latul.

Antrenorul Alin Pînzaru a aliniat la startul jocului următoarea formulă: Iliescu (Vlasie 30) – Vasile, R. Moglan (cpt), Ghiocel, Manău – Cristea, Chiriac – Munteanu, Țicămucă, Neagu – Antohi.

În cea de-a doua repriză, Oțelul a evoluat în formula: Vlasie (Ursu 60) – David, Gîță, V. Moglan, Sălăgeanu – Bordieanu, Codreanu, Crihană – Stoian, Cîrjan, Zaharia.

Următorul meci de pregătire al Oțelului este programat marți, 12 februarie, în compania formației Lorca Deportiva CF. Partida se va disputa pe Estadio Francisco Artés Carrasco din Lorca, Murcia.

Sursa foto: ascotelul.ro